Polska

Witamy w Rzeczpospolitej Polskiej!

Ogłoszenie

!!!!!!UWAGA!!!!!! Znajdujesz się właśnie na starym forum! Link do nowego: rp.vgh.pl

#1 15-10-2014 19:36:59

 Władysław Sokorski

Generał Dywizji WP, Sędzia, Vicemarszałek Sejmu

Expose

Panie Prezydencie,
Panowie Posłwie,
Obywatele!

Przyszło mi stanąć przed Wami jako Premier. Skłamałbym, gdybym powiedział, że jestem zaskoczony nominacją. I tę przez tę nominację chcę pokazać, jakim jestem politykiem.

To trudny czas dla RP. Cofnęliśmy z nowożytności do średniowiecza. Nie chcę wymieniać winnych, tylko wziąść się za odbudowe naszego państwa.

Zamierzam powołac Policję Państwową oraz wojewodów. Jeśli chodzi o zmiany w podziale administracyjnym, już to zrobiono.
Chce, żeby nasz kraj był uznawany przez wiele państw, żeby podpisywał traktaty i umowy, ale nie chcemy nikomu ich nazucać na siłę.
Będziemy zachęcać do zakładania działalności gospodarczych. Polska jest bogata w żelazo, rope naftową i węgiel. Chcielibyśmy te materiały wykorzystać między innymi do zbrojenia.

Jestem, za wprowadzeniem armii zawodowej i zmniejszenie jej do 200 000 żołnierzy. Chcielibyśmy, nowoczesnego i dobrze zorganizowanego wojska.

Zamierzamy utworzyć Uniwersytet Jagielloński oraz Wyższą Szkołę Wojskową.

Pewnie nie wszystko przedstawiłem, ale jestem otwarty na wszystkie propozycje.

Drodzy Przyjaciele,

Polska oczekuje zmian. Rząd, którym mam zaszczyt kierować, pragnie z naszego kraju utworzyć wielką potęgę, ale do tego potrzebni jesteście też wy!

Dziękuję za uwagę.


Władysław Sokorski
Vicemarszałek Sejmu RP

Offline

#2 15-10-2014 19:40:10

 Józef Piłsudski

Prezydent, Marszałek Polski, Wódz Naczelny WP

Re: Expose

Życze nowemu rządu (nam) powodzenia


Józef Piłsudski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Marszałek Polski

Offline

Copyright ˆ Polska 2014-2015

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.heksa.pun.pl www.helenans.pun.pl www.biseksualizm.pun.pl www.cupfifa.pun.pl www.wschod.pun.pl